Utworzono:

04.10.2016

GKS Dąb II Gaszowice - LKS Płomień Siedliska 8:1 (2:0)

Bramki: Mandrysz 3, Warnicki 4, Sapek

W niedzielę 18 września na boisko do Łukowa przybyła drużyna Płomienia Siedliska. O godzinie 16:00 rozpoczęło się spotkanie lidera rozgrywek z drużyną z dolnej części tabeli. Dąb osłabiony brakiem kilku zawodników rozpoczął mecz od nieśmiałych ataków na bramkę gości. Wraz z upływem kolejnych minut, przewaga gospodarzy była coraz bardziej widoczna, jednak brakowało skuteczności w sytuacjach bramkowych. Po kilku niewykorzystanych okazjach zawodnicy Dębu dopięli swego, kiedy to niecelny strzał Krzysia Tomaszewskiego dobił Kamil Warnicki. Kilka minut później na 2:0 podwyższył Rafał Mandrysz. W tej części meczu Dąb miał jeszcze kilka sytuacji, a najlepsze zmarnowali Starzec, Warnicki i Tomaszewski. Goście ograniczali się do obrony i kilku mało groźnych kontrataków.

Druga część meczu wyglądała bardzo podobnie. Dąb miał optyczną przewagę, jednak zagrał już dużo bardziej skutecznie. Nasi zawodnicy raz po raz stwarzali sobie dogodne sytuacje, zmieniając tylko część z nichna bramki. Po ładnych akcjach bramki w tej części na zmianę zdobywali Mandrysz 2, Warnicki 3 i Artur Sapek 1. Nasi zawodnicy często atakowali, przez co kontry gości były groźniejsze niż w I połowie. W końcówce przy wyniku 7:0 jedną z nich pięknym strzałem wykończył piłkarz Siedlisk zdobywając honorową bramkę. Ostatecznie GKS wygrywa to spotkanie 8:1, a gra momentami mogła się podobać. Tym samym do 18 meczów wzrosła seria meczy bez porażki na własnym boisku.

Za tydzień Dąb uda się na mecz do Jankowic. Nasi zawodnicy będą chcieli zrewanżować się na tamtejszej drużynie za porażkę w rundzie rewanżowej ubiegłego sezonu. Mecz w Jankowicach w niedzielę 25.09.2016 o godzinie 15:00 ! ! !