Autor:

GKS Dąb Gaszowice

Utworzono:

17.10.2016

Słabe spotkanie zaliczyła w Rudzie Kozielskiej nasza drużyna. Po raz kolejny nie udało się zdobyć punktów na niewygodnym dla Dębu terenie. Mecz od początku nie układał się po myśli naszych zawodników. Już przed upływem 15 minut przegrywaliśmy 2:0. Piłkarze Dębu nie potrafili narzucić swojej gry a w dodatku mnożyły się błędy w naszych szeregach. Po upływie około 20 minut gra GKS-u poprawiła się nieco i zaczęliśmy stwarzać sobie groźniejsze sytuacje pod bramka gospodarzy. Po jednej takiej akcji piłkę do bramki z bliskiej odległości skierował Artur Sapek. Gdy wydawało się, że niedługo padnie bramka wyrównująca (swoje dobre okazje zmarnowali Rafał Mandrysz i Kamil Warnicki), z boiska za 2 żółte kartki wyleciał Dawid Starzec i Dąb musiał radzić sobie w osłabieniu. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Po zmianie stron to grająca w przewadze liczebnej drużyna gospodarzy był groźniejsza. Dąb próbował wyrównać, ale po jednym z ataków, to gospodarze podwyższyli wynik na 3:1. Wtedy wiadomo było, że ciężko będzie wywieźć chociaż punkt z Rudy Kozielskiej. Trzeba powiedzieć, że gospodarze bramki zdobywali głównie po naszych błędach, co sprawdziło się także przy 4 bramce dla Rudy. Przy wyniku 4:1 gospodarze grali spokojniej i dowieźli wynik do końca spotkania. Przed końcem meczu kolejna strata dla Dębu, kiedy to za faul czerwoną kartkę otrzymał Krzysztof Mielimonka i GKS musiał kończyć mecz w 9. Było to słabe spotkanie w wykonaniu naszej drużyny która spadła na drugie miejsce w tabeli. Wierzymy jednak, że już za tydzień grając u siebie z Płonią Racibórz zainkasujemy 3 punkty i będziemy nadal w czołówce klasy B.