"Akcja Lato" zakończona

W poniedziałek na naszym obiekcie rozpoczęła się "Akcja Lato" organizowana dla dzieci i młodzieży z naszej miejscowości. Pierwszy dzień to zajęcia sportowe i plastyczne.

We wtorek była okazja poszaleć kajakiem po Rudzie. Dziękujemy firmie Kajnar za wypożyczenie sprzętu.

W środę wizytę złożyli nam policjanci z Komisariatu w Kuźni. Dzięki uprzejmości pana Komendanta Marka Ryszka młodszego aspiranta Rafała Budnik uczestnicy akcji mogli poznać tajemnice radiowozu oraz innych sprzętów używanych przez Policję. Dziękujemy za wizytę i przekazane informacje.

Ponadto dużo gier w piłkę, siatkówkę, kalambury.

Dziękujemy Restauracji "Gościnna" za przepyszny poczęstunek jaki otrzymaliśmy. Raz jeszcze WIELKIE DZIĘKI !!!

W czwartek w przedostatni dzień Akcji odbyła się przejażdżka rudzką wąskotorówką na trasie Rudy-Paproć-Rudy. Duża atrakcja dla uczestników. Dyrekcji rudzkiej wąskotorówki dziękujemy za gościnę i zafundowaną przejażdżkę. Będziemy promować Waszą ( naszą ) kolejkę wśród znajomych i nie tylko.

W piątek ostatni dzień Akcji Lato. Odbyło się spotkanie z lekarzem wet. Panią Martą Wójcik, która wspaniale poopowiadała o zwierzętach ( głownie psy, koty ) ich zwyczajach, chorobach i sposobie ich leczenia. Dużo ciekawostek i wielkie zainteresowanie z strony uczestników akcji. Pani Marcie bardzo dziękujemy za poświęcony czas i barwną opowieść o najpopularniejszych zwierzętach, z którymi mamy do czynienia na co dzień.

 Kolejnym gościem był wóz bojowy z OSP Rudy z pełną załogą. Uczestnicy mogli zobaczyć pełna gamę wyposażenia wozu, różnorakie strażackie sprzęty. Oczywiście można było wejść do wozu strażackiego oraz na chwilę zamienić się w prawdziwego strażaka, lejąc wodę, zwijając węże itp. Dla OSP RUDY WIELKIE PODZIĘKOWANIA ZA WIZYTĘ.

Powoli dobiegała końca tegoroczna akcja. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał plecak z wyposażeniem czyli słodyczami, zimnymi napojami, latarką. Praktycznie można było wyruszać na wakacyjną przygodę.

Na zakończenie akcji odbył się zapowiadanym mecz siatkówki Uczestnicy c/a Kadra. Minimalnie lepsi okazali się opiekunowie. Okazja do rewanżu już za rok.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przy organizacji i obsłudze naszej akcji. Dzięki Waszemu zaangażowaniu i poświęceniu udało się nam osiągnąć zakładany cel czyli zadowolone i roześmiane twarze dzieci i młodzieży ( uczestników akcji ). Jesteśmy pewni, że to najlepsza forma podziękowania. Tym niemniej jeszcze raz  WIELKIE DZIĘKI dla wszystkich.