Z Gamowem na remis

Nie brakowało emocji w meczu z Gamowem. Szczególnie w ostatniej minucie było bardzo nerwowo, dramatycznie, ale o tym później.

Od początku nasz zespół próbował dyktować warunki gry. Przewaga, ale bez specjalnych okazji bramkowych. Pierwsza kontra Gamowa i obejmują goście prowadzenie wykorzystując błąd w defensywie. Przewaga Koziołków rośnie. efektem bramka wyrównująca Daniela Krawca po podaniu Piotra Ficek. Jak marnuje się sytuacje wręcz stuprocentowe pokazał nasz zespół przed przerwą. Trzeba by wymienić pół drużyny, żeby zliczyć zmarnowane okazje. Niestety nieskuteczność zatrważająca. Goście byli groźnie po stałych fragmentach gry. Druga połowa podobnie. Atakujemy, nie strzelamy i tracimy. Bramka dla Gamowa co najmniej kontrowersyjna. Zawodnik gości w naszym polu karnym przyjmuje piłkę ręką, strzela i sędzia uznaje bramkę. Gamów znów prowadzi. Nasz zespół dąży do wyrównania, ale długo nie potrafi zamienić okazji na bramkę. Na 15 minut przed końcem podanie Mariana Bachrej  zamienia na bramkę kapitan Marcin Adamiak. To nie koniec emocji. Sędzia przedłużył mecz o trzy minuty. W drugiej minucie najpierw obrońca Gamowa wybijając piłkę w własnym polu karnym trafia nią w swoją rękę. Decyzja sędziego "grać dalej". Kilka sekund później bezpardonowy, wręcz brutalny atak wślizgiem obrońcy gości w nogi Marcina Dyrszki kończy się poważną kontuzją i koniecznością wezwania karetki pogotowia. Decyzja sędziego "nic nie było grać". Dodajmy jeszcze, że sytuacja ta miała miejsce w polu karnym Gamowa. W takiej sytuacji odechciewa się jakichkolwiek komentarzy. Gdzie fair play, gdzie szacunek dla rywala ?  Czy ta ma wyglądać rywalizacja na boisku ? Bezpardonowość, brutalność za milczącą aprobatą sędziego ? Naprawdę odechciewa się zabawy w futbol. Dodajmy, że mecz zakończył się remisem, lecz wynik jest mało ważny przy wydarzeniach z ostatnich dwóch minut tego meczu.

Powiązana galeria: