Podsumowanie okiem Trenera

Runda jesienna drużyny juniorów już za nami , przyszedł więc czas na podsumowanie .

Przed rozpoczęciem skład naszej młodzieży opuścił etatowy stoper Tomek Zrebiec ze względu na wiek . Zawodnik , który był ostoją tego zespołu , takim typowym wojownikiem.

Podczas okresu przygotowawczego juniorzy trenowali 3 razy w tygodniu , mieli zaplanowane 3 mecze kontrolne , z których rozegrali tylko jeden z drużyną Odrzanki Dziergowice ( przegrany 2:1 ) . Frekwencja na treningach dopisywała , młodzież trenowała sumiennie z wielkim zaangażowaniem .

Plan był prosty , zajęcie miejsca w pierwszej trójce .

Terminarz się tak ułoyżył , że w tych dwóch pierwszych meczach zagraliśmy z faworytami naszej grupy KS Rafako i LKS 1908 Nędza .

W Pierwszym meczu przegraliśmy 3:0 u siebie z zespołem KS Rafako chociaż mecz był bardzo wyrównany i o zwycięstwie zaważyły nasze błedy , natomiast mecz wyjazdowy w Nędzy przegraliśmy 2:0 . Drużyna gospodarzy była bardziej poukładana taktycznie oraz jak na drużynę młodzieżową świetnie operowała piłką .

Myśle , że nie jedna drużyna by się załamała , mamy takie cele a nie potrafimy wygrać meczu . Nasi juniorzy się nie poddawali , cięzej pracowali na treningach , co zaowocowało w serie 4 spotkań bez porażki . Zwycięstwa z ówczesnym liderem z Zawady Książęcej aż 7:1 , wygrany mecz derbowy z drużyną Buku Rudy 2:1 , oraz zwycięstwo z drużyną Górek Śląskich 3:2 . Jeden remis na bardzo trudnym terenie w Raciborzu z KS Rafako 1:1 .

Przyszedł czas na rewanż z drużyną z Nędzy na swoim obiekcie , mecz ten miał zadecydować o pozycji V-ce lidera grupy . Oba zespoły zagrały na najwyższym poziomie , stworzyły świetne widowisko , ale to gościom udało się zdobyć bramkę , jak się później okazało dającego na koniec rundy drugie miejsce w tabeli .

W kolejnym meczu nasza młodzież znów wysoko pokonała zespół z Zawady , bo aż 6:0 i wygrała u siebie mecz derbowy z Rudami 4:2.

W meczu kończącym zmagania tej jesienie trener postanowił troche zamieszać składem , dać pograć zawodnikom którzy rozegrali najmniej minut w tej rundzie , gdyż był to już mecz o przysłowiowom pietruszkę . Cel zajęcia miejsca w pierwszej trójce został wykonany .

Mecz w Górkach nasza młodzież przegrała 2:1 , a bramkę decydującą o zwycięstwie straciła w doliczonym czasie gry.

Podsumowując należy pogratulować całej drużynie za ambicję z jaką podchodzą do treningów oraz meczy , Za zgranie w drużynie . Runda ta pokazała , że w szeregach naszej młodzieży znajdują sie zawodnicy którzy napewno w przyszłości będą świadczyć o sile zespołu Seniorskiego . Wiele absencji spowodowanych czy kontuzjami czy karami za kartki , pokazało jak wszechstronych mamy zawodników potrafiących zagrać na każdej pozycji i godnie zastępujących swoich kolegów . Nasza młodzież również pokazała ,że potrafi walczyć z najsilniejszymi .Cieszy fakt , że razem tworzą spójny kolektyw , który wspólnie walczy o ligowe punkty .

Teraz przed naszą młodzieżą przerwa zimowa , chwila odpoczynku . Aby nabrać siły na kolejny okres przygotowawczy oraz zmagania w rundzie Wiosennej z nowymi zespołami.

Podziękowania należą się również rodzicom oraz opiekunom naszych zawodników oraz osobom które przygotowują obiekt do meczu.