Zasłużone zwycięstwo z Zwonowicami

W niedzielne popołudnie zmierzyliśmy się z Zwonowicami. Spadkowicz z klasy B z apetytem na powrót do niej, z takim samym dorobkiem punktowym jak Koziołki. Zapowiadał się ciekawy pojedynek i taki też zobaczyli kibice. Inicjatywa początkowo należała do naszego zespołu brakowało jednak wykończenia, ostatniego celnego podania, bądź strzału. Goście próbowali kontratakować, ale też mieli kłopot z stworzeniem sytuacji bramkowych. Wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem. Trzy minuty przed przerwą kolejna składna akcja Koziołków, celne podanie Dawida Gieron do Oliwera Miera i Oli trafia celnie dając nam prowadzenie do przerwy. Druga połowa to odważniejsza gra Zwonowic, próbowali wyrównać, jednak to nasz zespół po kontratakach miał przynajmniej 3-4 wręcz 100 % okazje bramkowe. Zabrakło skuteczności by spokojnie zapewnić sobie wygraną. Faul na Bartoszu Gostomskim i rzut karny zamieniony na bramkę przez Marcina Procek na chwilę uspokoił grę. Niestety już dwie minuty później goście po ładnym uderzeniu z 20 metrów strzelają bramkę kontaktową. Mimo okazji nie potrafimy podwyższyć prowadzenia. Zwonowice miały jedną wielką szansę, ale uratował nas słupek. Poza tym nasza defensywa grała dość pewnie. Po ciekawym i emocjonującym meczu pokonujemy niewygodne dla nas Zwonowice. W sobotę wyjeżdżamy na mecz do Czernicy.