Rok 2018 w liczbach i nie tylko

Weszliśmy w nowy rok, mamy nadzieję, że dużo lepszy pod względem sportowym niż zakończony właśnie rok 2018. Rok 2019 to także 99 urodziny Koziołków czyli LKS Ruda Kozielska. Za rok będziemy świętować 100-lecie klubu. Mamy nadzieję, że w dobrych nastrojach, dzięki wynikom sportowym, bo to w klubach sportowych najważniejsze. Na to mamy jednak jeszcze trochę czasu. Teraz chcielibyśmy podsumować rok miniony 2018.

LKS Ruda Kozielska rozegrał 31 meczów mistrzowskich : 38 punktów, 11 zwycięstw, 5 remisów i 16 porażek to bilans roku. Bramki : 59:63.

Najlepszym strzelcem był Daniel Krawiec - 17 bramek,

Najwięcej meczów Daniel Krawiec  - 31 mecy

W rundzie wiosennej zespół trenowali : Adamiak Marcin i Węglorz Łucjan. Latem nastąpiła zmiana trenera. Został nim Miera Beniamin.

1 stycznia rozegrano tradycyjny mecz Kawalerzy c/a Żonaci oraz odbyła się Msza Święta w imieniu klubu.

W marcu odbyło się Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze podczas, którego wybrano nowe władze klubu :

Prezes - Węglorz Wojciech

Wiceprezes - Adamiak Marcin

Skarbnik - Pendzich Krystian

Sekretarz - Węglorz Łucjan

Członkowie Zarządu :

Chlubek Wojciech

Dyrszka Marcin

Kręcichowst Zygmunt

Musioł Andrzej

Węglorz Roman

Komisja Rewizyjna :

Belkius Sebastian

Drazik Ernest

Gieron Dawid

Krawiec Adam

Musioł Rafał

Na początku lipca klub zorganizował "Akcję Lato" dla dzieci i młodzieży. Akcja trwała pięć dni i nie brakowało atrakcji. Spływa kajakiem, przejażdżka wąskotorówką, wizyty Policji, Straży Pożarnej oraz mnóstwo atrakcji, zabaw i nagród.

Ostatni weekend lipca to tradycyjny już XIX Festyn Wakacyjny. podczas festynu koncert znanego z Telewizji Silesia i nie tylko duetu Dominika i Janusz Żyłka, mecz OSP c/a LKS, zabawa taneczna oraz wiele innych ciekawostek.

Dla zawodników i nie tylko zorganizowano dwa spotkania podczas których można się było powspominać wydarzenia w klubie i pobawić przy dobrze dobranej muzyce.

Klub pomagał również przy organizacji Ogólnopolskiego Spływu rzeką Rudą oraz wielu innych spływów kajakowych.

Mecze oldbojów, różnorakie imprez okolicznościowe to również odbywało się na naszym obiekcie

Poza tym proza życia codziennego czyli treningi, przygotowania do meczu zarówno sprzętu jak i boiska i całego obiektu. Za to wszystko, co trzeba koniecznie podkreślić społecznie i bezinteresownie wykonywane prace wszystkim osobom składamy wielkie podziękowania.

Wreszcie najbardziej pracochłonne zadanie czyli odbudowa wiaty po pożarze. Żmudne przygotowywanie potrzebnych materiałów, wreszcie samo wykonanie, prace na wysokościach. Setki godzin, wielki wysiłek, ale wreszcie widoczny efekt wiata znów służy klubowi, Rudzie Kozielskiej i licznie odwiedzającym nasz obiekt gościom. Dla wszystkich, którzy oczywiście społecznie odbudowywali wiatę naprawdę ogromne podziękowania. Dziękujemy również Gminie za zakup materiałów oraz Radzie Sołeckiej za środki na zakup kafelek na posadzkę. Niejako przy okazji wykonano generalny remont kominka i okolic, wykonano krąg na ognisko oraz wiele innych prac.

Tak pokrótce wygląda podsumowanie roku 2018 w wykonaniu LKS Ruda Kozielska. Rozpoczęty 2019 rok to co najmniej taka sama ilość imprez, meczy i rożne prace mające na celu poprawę funkcjonalności i wyglądu naszego obiektu sportowego. Za nami już mecz noworoczny i Msza Święta w intencji klubu. Przed nami przygotowania do wiosny zarówno sportowe jak i organizacyjne. Wierzymy, że przy wielkiemu zaangażowaniu zawodników i sympatyków uda się nam wykonać wszystkie zamierzenia. DO SIEGO ROKU !!!